Roman Przylipiak

reżyser

bio

Roman Przylipiak po studiach fotografii w ASP w Gdańsku i grafiki w ASP w Warszawie pracował m.in. w Young & Rubicam Poland jako art i creative director. Potem zmienił zupełnie swoją ścieżkę zawodową i zdał do szkoly filmowej w Łodzi.

Zaczął reżyserować krótkie formy filmowe: teledyski, eksperymenty, krótkie fabuły. Potem przyszedł czas na większe formy fabularne z jednej strony i reklamy z drugiej. W Szkole Wajdy (Master Class) pod opieką artystyczną Pawła Pawlikowskiego Roman rozwinął swój debiut fabularny “Jerry”.  Film zdobył szereg nagród w Polsce i na świecie – m.in. za najlepszą reżyserię na Open Place Film Festival na Łotwie. Jednocześnie rozwija się na polu reklamy. Reżyseruje filmy m. in. dla: CD Project – trailer gry Wiedźmin III, Multikina, Biedronki, Raiffeisen Polbank, Polpharmy, PGNiG, Bosch, Siemens, PhytoPharm, Nivea.

Teraz pracuje nad pełnometrażową fabułą pt. “Skaner”. Prowadzi również warsztaty z podstaw reżyserii na Uniwersytecie Gdańskim oraz warsztaty „Sztuka wyboru” współorganizowane przez festiwal Camerimage.