Helena Ganjalyan & Bartosz Szpak

Duet reżyserski

bio

Helena Ganjalyan i Bartosz Szpak to multidyscyplinarny duet reżyserski. Ich film „Ja” dla marki Tyskie został nagrodzony Grand Prix oraz I Nagrodą w kategorii Branded Stories w Papaya Young Directors 2020. Realizowali m.in. spoty reklamowe dla PUMY, Coca-Coli, Audi, Hertz, mBanku, Audioteki, Pernod Ricard – Wyborowa, Samsung czy Google. Świetnie czują się w teledyskach, a tworzone przez nich obrazy co roku trafiają do zestawień najciekawszych klipów. Obecnie kończą development swojego pełnometrażowego debiutu fabularnego, na który otrzymali wsparcie ze strony Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Helena jest absolwentką Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie, Bartek ukończył Szkołę Filmową w Łodzi.

Od wielu lat działają symultanicznie na różnych obszarach – Helena zajmuje się reżyserią teatralną, choreografią i fotografią, Bartek pisze muzykę i reżyseruje produkcje audio. Świadomość bogatego skill-setu oraz narzędzi i języka, którymi posługują się w swojej pracy, pozwala im przyjmować wyjątkową perspektywę w realizowanych projektach.

Wszystkie obszary swoich działań traktują jako zestaw naczyń połączonych i starają się, by doświadczenie i umiejętności nabyte w każdym z nich osobno, oddziaływały na siebie wzajemnie.

Ich pracę cechuje dbałość o detale, bliskość bohaterów, czułość względem opowiadanych historii i szczegółowe planowanie. Za każdym razem poszukują najlepszej formy wizualnej dla opowiadanych historii, natomiast wykształcenie i wieloletnie doświadczenie aktorskie pozwala im na bardzo precyzyjne prowadzenie aktorów i formułowanie zadań.