Pola Gomółka

Kostiumografka

bio

Wrodzona ciekawość i radość, jaką czerpie z odkrywania świata, zaprowadziły Polę najpierw na studia dziennikarskie, a później na plan filmowy. Pion kostiumograficzny zachwycił ją różnorodnością i koniecznością ciągłych kreatywnych poszukiwań. Zaczynała na planie filmu Lecha Majewskiego „The Mill & The Cross”, z którym spotkała się ponownie podczas realizacji „Doliny Bogów”. Doświadczenie zdobywała pracując jako asystentka kostiumografa na planie m.in. kultowej „Sali Samobójców” Janka Komasy oraz komedii „Idealny Facet dla Mojej Dziewczyny” Tomka Koneckiego, na podstawie scenariusza Andrzeja Saramonowicza.

Jako główna kostiumografka zadebiutowała filmem „Szczęścia chodzą parami” w reżyserii Bartka Prokopowicza. Niedawno zakończyła zdjęcia do kolejnej fabuły – filmu „Za duży na bajki” Kristoffera Russa.

Pola świetnie odnalazła się też w świecie reklamy. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma nagradzanymi reżyserami, m.in.: Markiem Schoellermanem, Jesperem Ohlssonem, Tobym Dyem, Manuelem Wernerem, Trevorem McMahanem, , Stephanem Vollmerem i Andym Pearsonem. W swoim portfolio ma projekty zrealizowane dla takich klientów jak ING, T-Mobile, Procter & Gamble, Toyota, BMW, Adidas, Renault i wielu innych.

Największą zawodową satysfakcję odnajduje w realizowaniu projektów kostiumowych, w których świat przedstawiony w filmie często kreowany jest przez kostiumy. Oczywiście uwielbia też produkcje współczesne, gdzie charakteru postaci szuka się w najmniejszych detalach.
Ulubiony moment? Kiedy kostium jej projektu zaczyna żyć na planie i staje się integralną częścią opowiadanej historii.