Alan Willmann reżyserem teledysku do singla promującego jubileuszową edycję Męskiego Grania

3 czerwca, 2019

Męskie Granie już od 10 lat jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń na polskiej scenie muzycznej, podobnie jak wydanie singla promującego całą trasę. W tym roku skład orkiestry był długo utrzymywany w tajemnicy i spekulacjom o tym, kogo w tym roku usłyszymy na scenie Ż nie było końca. Dla bluebird artists była to premiera o tyle ważna, że teledysk do singla promującego 10. – jubileuszową edycję Męskiego Grania wyreżyserował Alan Willmann.

Zeszłoroczny hymn Męskiego Grania – „Początek”, autorstwa Krzysztofa Zalewskiego, w którym wystąpił wraz z Dawidem Podsiadło i Kortezem, bardzo szybko stał się hitem, a jego teledysk został już obejrzany na YouTube prawie 80 milionów razy oraz otrzymał wiele nagród i nominacji. Poprzeczka była zatem zawieszona bardzo wysoko, a oczekiwania – ogromne.

Teledysk do utworu „Sobie i Wam” autorstwa Katarzyny Nosowskiej (słowa) został nakręcony z wykorzystaniem technologii Motion Control, która pozwala na multiplikację postaci, a nawet całych obrazów przy zachowaniu jednego płynnego ruchu kamery. Dzięki temu zabiegowi widz stopniowo poznaje kolejnych artystów, którzy pojawiają się w klipie, widząc ich za każdym razem w nieco innym ustawieniu. Całość została nakręcona w industrialnej przestrzeni z wykorzystaniem minimalistycznej, geometrycznej scenografii.

W tym roku na czele orkiestry Męskiego Grania stanęli Organek, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska – dyrektor artystyczna trasy oraz jako jedyny debiutant – Igor Walaszek znany przede wszystkim z formacji Bass Astral x Igo, która skradła serca fanów zeszłego lata dając fantastyczne koncerty, między innymi podczas finału trasy 2018 w Żywcu. Oprócz nich w klipie pojawili się także bohaterowie poprzednich edycji – OSTR, Wojciech Waglewski, Smolik, czy Brodka. Utwór został skomponowany przez Katarzynę Nosowską i Marcina Macuka.