Bartosz Dziadosz

music composer

bio

Ukończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Jest kompozytorem, producentem muzycznym, a także kuratorem. Reprezentuje eksperymentalny nurt w muzyce elektronicznej. W swoich kompozycjach łączy ze sobą gatunki muzyczne takich jak drone, ambient, abstrakcyjny glitch i modern classical.

W 2005 roku powołał do życia projekt PLEQ.  Wydawał płyty w różnych wytwórniach na całym świecie, między innymi w Japonii, Francji czy USA. Kolaboruje z artystami z różnych zakątków świata oraz z polskim artystą Tomaszem Mreńcą.  Jest kuratorem moskiewskiej wytwórni Dronarivm.

Brał też udział w wielu kompilacja charytatywnych, gdzie znalazł się u boku takich artystów jak Max Richter, Autechre, Nils Frahm, Future Sound Of London, itd. Oprócz Polski, koncertował również w Rosji,  Anglii, Szwajcarii, Norwegii, Szwecji, Rumunii, Grecji, Litwie, itd.

Od kilku lat bardziej niż produkcją płyt, zajmuje się komponowaniem muzyki do spektakli teatralnych i krótkich form dokumentalnych. Przygodę z teatrem rozpoczął od słuchowiska radiowego w Starym Teatrze w Krakowie.  Skomponował także muzykę do spektaklu „Nie Ma”. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do słuchowisk radiowych „Wszystko o Mojej matce” (Transfer 2016- główna nagroda przyznawana przez Radio Kraków) i „Moja podróż do Rosji”.

Obecnie współpracuje z Tomkiem Śpiewakiem, Wiktorem Rubinem i na stałe z Michałem Borczuchem (z którym zrobił kilkanaście spektakli w najważniejszych polskich teatrach- Teatr Nowy, Teatr Studio i TR w Warszawie. 2 lata z rzędu jego projekty otrzymały nagrody Grand Prix na najważniejszym polskim  festiwalu teatralnym- Boska Komedia za spektakle „Apokalipsa” i „Wszystko o mojej matce”) .

Brał udział w projekcie „Do ostatniego drzew”, który miał na celu zaprzestanie wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Projekt ten przełożył się na wiele sukcesów: m.in. 13 lwów w Cannes (trzy złote, trzy srebrne i 7 brązowych).